Nazywam się Agnieszka Zaguła. Urodziłam się w Rzeszowie. Tu mieszkam i tworzę.

W 2001 roku ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W 2007 roku zdobyłam tytuł magistra sztuki na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom w Zakładzie Grafiki Warsztatowej i Projektowej prof. Krzysztofa Skórczewskiego.

Przez 10 lat zajmowałam się lalkarstwem artystycznym.

Jestem autorką licznych wystaw indywidualnych.

W 2010 oraz 2012 roku zostałam wyróżniona dyplomem w plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza Podkarpacia pod patronatem Marszałka Podkarpacia.

Prowadzę autorskie warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Współpracuję z wieloma instytucjami kulturalnymi, m.in. Muzeum Dobranocek, Teatrem Maska, MDK w Rzeszowie oraz Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Tyczynie.

W latach 2008-2013 zajmowałam się renowacją zabytków. Pracowałam między innymi w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny OO. Bernardynów w Rzeszowie, w cerkwi w Smolniku nad Sanem, w kościele Św. Bartłomieja Apostoła w Staszowie, w kościele Św. Trójcy w Bogorii, w kościele Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu, w kościele Przemienienia Pańskiego w Wiśniowej, w cerkwi Św. Paraskewy w Radrużu oraz wielu innych obiektach sztuki sakralnej.

Doświadczenie zdobyte w pracowni konserwacji dzieł sztuki, a zwłaszcza w pracy przy renowacji cerkwi w Smolniku i cerkwi w Radrużu wykorzystuję w autorskiej pracowni pisania ikon klasycznymi technikami.